akademia kuglarska

                   Bardzo miło mi poinformować o odbywających się w naszym mieście Otwartych Spotkaniach Kuglarskich. Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych dobrą zabawą i rozwojem w kierunku kuglarskich zainteresowań. Spotkania o charakterze otwartym będą odbywać się dwa razy w tygodniu: wtorek oraz czwartek o 17:00. Miejscem docelowym spotkań jest sala rycerska nidzickiego zamku – w razie potrzeby (bądź możliwości) będziemy także ćwiczyć w plenerze.

                 Z pomocą Nidzickiego Ośrodka Kultury organizujemy oficjalne i otwarte zajęcia związane z trenowaniem i samorozwojem wszelkich dziedzin szeroko pojętego kuglarstwa. Jest to szansa na integrację młodzieży z Nidzicy i okolic, posiadających wspólne zainteresowania.

                   Kuglarstwo to bardzo, ale to bardzo szeroki termin, pod którym możemy znaleźć zarówno: żonglerkę, taniec z ogniem, manipulację obiektami, ekwilibrystykę, chodzenie na szczudłach, jazdę na monocyklu czy chodzenie po linie. Tym właśnie będziemy się zajmować. Będziemy pracować nad swoimi umiejętnościami i wzajemnie wspierać się w dążeniu do doskonałości.

                   Nad przebiegiem spotkań będą czuwać doświadczeni adepci sztuk kuglarskich związani z Grupą Artystyczną SIGNUM. Pomogą Ci stawiać Twoje pierwsze kroki w świecie kuglarskich aktywności. Członkowie grupy pomogą Ci opanować dany ruch i wskażą dalszy kierunek.

                 Zajęcia nie będą posiadały sztywnego harmonogramu – jedynym stałym elementem będzie wspólna rozgrzewka (również poprzez zabawy ruchowe). Każdy powinien wiedzieć, że spotykamy się aby uczyć się poprzez zabawę. Nie mniej jednak cały czas obok będzie ktoś bardziej doświadczony – te osoby będą gotowe odpowiedzieć na nurtujące Cię pytanie czy udzielić pomocy.

                 Posiadamy pewien zapas sprzętu treningowego więc nie musisz się o to martwić. Dodatkowo w najbliższym czasie planujemy poszerzenie naszego asortymentu „zabawek” :) Jest więc na czym się uczyć i czym ćwiczyć.

                 Zapraszamy więc wszystkich nieśmiałych oraz tych bardziej śmiałych, tych którzy nigdy nie próbowali oraz tych którzy coś kiedyś robili, młodszych i starszych, dziewczynki i chłopców. Zapraszamy WAS WSZYSTKICH na wspólne zajęcia.

Więcej informacji w ramach grupy dyskusyjnej na facebook.com:

https://www.facebook.com/groups/448157735281225/

Jarosław Komoszyński

Grupa Artystyczna SIGNUM - www.signum-art.pl

  • p1100598
  • p1100538
  • dsc08180
  • dsc08145
  • dsc08178
  • p1100526
  • p1100516

artykul kuglarskie