Chór Collegium Castellanum

chor zaprasza

fb znajdz

Chór Collegium Castellanum powstał w 2001 roku. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem był prof. Lechosław Ragan. Wywarł on duży wpływ na wizerunek artystyczny zespołu. Po nim pałeczkę dyrygenta przejęła Mirosława Podlińska, która poświęciła naszemu chórowi wiele pracy i zaangażowania. Dzięki niej w marcu 2004 roku została nagrana amatorska płyta z ulubionymi przez chórzystów utworami.
Collegium Castellanum ma w swoim repertuarze utwory różnorodnych stylów i epok, od renesansu po współczesność.
Chór włącza się w uroczystości kościelne i patriotyczne. Bierze też udział w imprezach i akcjach charytatywnych.
Ważnym wydarzeniem dla chóru był udział w wykonaniu Requiem Gotique na dziedzińcu zamku w Nidzicy w maju 2006 roku. Był to koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, solistami, chórem Bel Canto z Olsztyna, w obecności kompozytora Philippe de Canck’a.
W 2007 roku chór prowadzony był przez Krzysztofa Zukowskiego. Od września 2008 roku, przez Przemka Rende. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe do wspólnego śpiewania. Aktualnie przygotowujemy znane i bardzo lubiane przeboje: When I fall in love, Michelle, What a wonderful Word.

Okładka pierwszej płyty Chóru Collegium Castellanum:

Kilka utworów z płyty:

George F. handel - Joy to the world


Staropolska piosenka myśliwska - Pojedziemy na łów


Negro Spirituals - Gonna Study

 


 

10 lat Chóru Collegium Castellanum

  • photo3
  • photo4
  • photo
  • photo2