Nowy rok kalendarzowy zaczęliśmy tradycyjnie koncertem rockowym 12.01.2013 - XXI Finał WOŚP w kinie ,,Wenus'', podczas którego udało nam się zebrać 399,02 zł. Wystąpili: MUFA, Toniegruźeń, Eternal Grass, Empatia i Freedom Deep.

13.01.2013 - natomiast jak co roku na sali rycerskiej nidzickiego zamku przeprowadzono licytację, którą poprzedziły występy Kuglarzy, baletnic z Passe Dance Studio i grupy wokalnej SHINE.
W trakcie pokaz zrobiła grupa ASG.W sumie zlicytowanych zostało ponad 132 przedmioty na łączną kwotę 6.119.97 zł. Zebrane pieniądze przekazano na konto Fundacji WOŚP. Koncert i licytację prowadzili: Rafał Ziółkowski oraz Stanisław Koziński. Przedmioty prezentowali przedstawiciele ZHP w Nidzicy. Imprezę zakończyło wysłane o godz. 20.00 „światełko do nieba" oraz pokaz Tancerzy Ognia DRACO.

19.01.2013 - na dziedzińcu nidzickiego zamku odbył się profesjonalny turniej Strongman. Wystąpiła szóstka czołowych polskich zawodników: Sławomir Toczek, Tomasz Lademann, Krzysztof Kacnerski, Mariusz Dorawa, Mariusz Bojanowski i nidziczanin Piotr Czapiewski.
We wspaniałej scenerii nidzickiego zamku nie bacząc na pogodę, szóstka wspaniałych siłaczy zmierzyła się w sześciu morderczych konkurencjach. Nad poprawnym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie: Tomasz Czapiewski i Marcin Kacnerski, a całość poprowadził doskonały konferansjer Grzegorz Łukjanowicz. Wśród gości Honorowych zasiadł dwukrotny wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki. Zgromadzona publiczność mogła zdobyć autografy naszych mistrzów oraz spróbować sił w przygotowanych dla publiczności konkurencjach. Atrakcją był występ Grupy Tancerzy Ognia DRACO.
Nagrody Burmistrza otrzymali:
VI miejsce - Mariusz Bojanowski
V miejsce - Krzysztof Kacnerski
IV miejsce - Piotr Czapiewski
III miejsce - Mariusz Dorawa
II miejsce - Tomasz Ladermann
I miejsce oraz Miecz Vinricha Von Kniprode - SŁAWEK TOCZEK

25.01.2013 – odbyło się Spotkanie Noworoczne Burmistrza
z przedstawicielami świata kultury, nauki, kościoła, biznesu i polityki, podsumowujące rok 2012. Część artystyczną wypełnił program przygotowany przez NOK w reżyserii Bogusławy Szpandowskiej -
„O miłości z Edith Piaf".
28.01.2013 – na sali rycerskiej miał miejsce niecodzienny koncert hip-hopowej grupy TDS (Teoretycznie Dobry Sqad). Muzycy zaprezentowali chrześcijański rap przeplatany opowieściami z własnych przeżyć.
W dniach 21.01 – 03.02. 2013 rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. Nidzicki Ośrodek Kultury zapewnił dzieciom i młodzieży wiele form spędzenia wolnego czasu. Można było uczestniczyć w zajęciach plastycznych, teatralnych, tanecznych i muzycznych. Ponadto w każdy wtorek i czwartek odbywały się seanse filmowe w kinie Wenus, rano dla dzieci, popołudniu dla dorosłych.
15.02.2013 – na sali rycerskiej, w ramach Cyklicznych Koncertów Muzycznych odbył się koncert kwintetu jazzowego New Bone.
22.02.1013 – w Galerii pod Belką miało miejsce otwarcie wystawy poplenerowej Czarny Piec 2012.
08.03.2013 - z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na sali widokowej w ramach CKM-ów gościliśmy światowej sławy jazzmanów. Tym razem licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać muzyki w wykonaniu Ilony Damięckiej & Licak Quartet. Poza tym każda przybyła pani z okazji swego święta dostała w prezencie tulipana.
09.03.2013 - już po raz drugi do nidzickiego zamku zjechali młodzi artyści
z różnych zakątków Polski, by zaprezentować swoje talenty mieszkańcom Nidzicy. Impreza zorganizowana przez Nidzicki Ośrodek Kultury i Grupę Artystyczną Signum rozpoczęła się galą artystyczną na scenie sali rycerskiej. Na scenie zaprezentowali się ludzie w różnym wieku,
o różnych zainteresowaniach, z różnych części Polski między innymi
z Olsztyna, Gdańska, Leszna i Białegostoku.
21.03.2013 – o godzinie 17.00 w sali relaks odbyło spotkanie z cyklu Historia przy kawie. Tematem spotkania była „Sasinia – terytorium, ludzie, życie codzienne". Gościem był asystent profesora Mirosława Hoffmana – Kacper Martyka.

05.04.2013 – w ramach CKM na sali rycerskiej, wystąpił światowej sławy muzyk, znany m. in z legendarnej formacji SBB – Antymos Apostolis. Towarzyszył mu basista Marcin Pospieszalski i perkusista Frank Parker.

06.04.2013 – w Kinie Wenus zagrały młodzieżowe kapele rockowe, MOJRA oraz FREEDOM DEEP

12.04.2013 – w Kinie Wenus odbyła się projekcja filmu z koncertu sławnej grupy Iron Maiden.

12.04.2013 – w zamkowej Galerii pod Belką odbył się wernisaż Meg Janus – obrazy intermedialne.

13.04.2013 – w Kinie Wenus na dużym ekranie zagościł Andrew Lloyd Webber. Projekcja spektaklu „Koty" zebrała sporą publiczność.

15.04.2013 – na sali rycerskiej mieliśmy okazję posłuchać zespołu jazzowego New Trio Mateusza Smoczyńskiego. Zespół wystąpił w ramach CKM.

26.04.2013 – w sali Relax miało miejsce otwarcie wystawy p. Marii Przybysz. Licznie przybyła publiczność mogła podziwiać wiele pięknych obrazów, które są tylko częścią ogromnego dorobku artystki.

26.04.2013 – gościliśmy wspaniałego barda Waldemara Śmiałkowskiego. Towarzyszył mu olsztyński muzyk Andrzej Czamara znany głównie ze swoich występów z zespołem Czerwony Tulipan. Sala rycerska tego wieczora wypełniona była po brzegi.

27.04.2013 – po 16 latach po raz drugi odbyły się w naszym mieście, w kinie Wenus, wybory Miss Ziemi Nidzickiej. Spośród 13 kandydatek najpiękniejsza okazała się Julia Kosińska. Miss otrzymała cenne nagrody m.in. tablet i pobyt w hotelu spa „Bajkowy Zakątek" w Gietrzwałdzie. Kandydatki do konkursu przygotowała Marzena Borkowska. Część artystyczną zapewnił Nidzicki Teatr Tańca oraz Natalia Jakimow z grupy wokalnej SHINE.

28.04.2013 – już po raz 23 na hali odbył się Turniej Tańca Sportowego o Puchar Warmii i Mazur.

29.04.2013 – w ramach spotkań „Historia przy kawie" gościliśmy członków Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego, Michała Sanczenko oraz Michała Chocza z „Prezentacją i rozmowami
o łukach wschodnich". Współorganizatorem spotkania było Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

MAJÓWKA

1.05.2013 – tegoroczną majówkę zainaugurowało kino Orange. Mieszkańcy Nidzicy mogli obejrzeć szereg nowości kinowych w kinie Wenus. Każdy znalazł coś dla siebie ponieważ repertuar był bardzo bogaty i różnorodny, począwszy od bajek w nowoczesnej technice 3D dla dzieci, skończywszy na poważnym kinie dla dorosłego widza. Największą frekwencją cieszył się thriller polityczny – „Układ zamknięty".

02.05.2013 – kino Wenus odwiedził znany szerokiej publiczności Andrzej Rybiński. Mogliśmy usłyszeć jego największe przeboje takie jak m.in. „ Nie liczę godzin i lat", „Czas relaksu" czy „Pocieszanka"

3.05.2013 – w Galerii pod Belką odbył się wernisaż nidziczanina Lecha Pietraszko. Wspaniałe fotografie przyrody przyciągnęły ogromną publiczność.

4.05.2013 – w sali rycerskiej miało miejsce spotkanie ze znanym, rodzimym archeologiem panem prof. Ryszardem F. Mazurowskim z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, który odkrył w Syrii pozostałości najstarszego miasta na świecie – Tell Qaramel i udowodnił, że postęp cywilizacyjny nie musiał wiązać się z udomowieniem zwierząt i uprawą roli. Temat wykładu "Odkrycia najstarszego miasta świata i odkrycia archeologiczne na naszym terenie". Współorganizatorem wykładu był Uniwersytet III Wieku.

8.05.2013 – w ramach Cyklicznych Koncertów Muzycznych – CKM, gościły u nas gwiazdy światowego jazzu – Marc Bernstein Quartet. Muzycy zaprezentowali świetny poziom muzyczny, a także ogromne poczucie humoru.

18.05.2013 – już po raz trzeci w ramach Międzynarodowych Dni Muzeów odbyła się na naszym zamku Noc Muzeów. Zwiedzający mogli wysłuchać wykładu prof. Jana Gancewskiego, obejrzeć wystawy malarstwa, fotografii, ekspozycję muzealną oraz podziwiać Nidzicę z czasów I wojny światowej. Po całej części kulturalnej czekała na licznie przybyłych zwiedzających uczta kulinarna w postaci kiełbasek z grilla, w trakcie której mogli oni jeszcze wysłuchać gawęd i opowieści nidzickich przewodników: p. Szymona Bartosiaka i p. Ryszarda Bandyckiego.

31.05.2013 – w Galerii pod Belką odbyło się otwarcie wystawy prac Witolda Podgórskiego. Przepiękne obrazy artysty przyciągnęły szeroką rzeszę wielbicieli jego twórczości.

04.06.2013 – na sali widokowej odbył się Konkurs wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego. W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Laureatem w kategorii szkół podstawowych został Wiktor Modzelewski z ZS nr 1 w Nidzicy, w kategorii gimnazja – Katarzyna Pianka z ZS nr 1 w Nidzicy i w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Marta Kotwicka z ZSZiO w Nidzicy.

04.06.2013 – na sali rycerskiej dzieci uczestniczyły w Turnieju Tańca z okazji Dnia Dziecka

15.06.2013 – nidzicki zamek opanował Festiwal Muzyki Pozytywnej – Positive Ferment. Gwiazdami tegorocznej imprezy byli muzycy hip-hop, rap i reggae: Łona & Webber, Ryfa Ri i Propaganda Dei. W tym roku współorganizatorami byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Parafia Miłosierdzia Bożego.

16.06.2013 – po raz kolejny odbył się Zamkowy Maraton Rockowy ZmRock. W części konkursowej udział wzięło 9 zespołów z całej Polski. Laureatem Maratonu został zespół Sheep z Osowca Śląskiego, II miejsce zajął zespół Omni mOdo z Poznania, III miejsce zespół Comin'To Town z Pabianic. Nagrodę internautów w postaci bonu na zakupy od sklepu internetowego ZMROCK wygrał zespół Circle Waves z Warszawy. Wszystkie zwycięskie zespoły otrzymały nagrody pieniężne, a wszyscy dyplomy. Nagrody ufundował Nidzicki Ośrodek Kultury. Patronat medialny przyjęło Radio Olsztyn. Imprezę zakończył występ gwiazdy zespołu „COCHISE"

27 – 30.06.2013 – już po raz XX nasz zamek odwiedzili wielbiciele
i pasjonaci tematyki s-f czyli Międzynarodowy Festiwal Fantastyki. Wśród przybyłych gościliśmy takie znakomitości jak: Jarosław Grzędowicz, Jacek Inglot, Lech Jęczmyk, Rafał Kosik, Marek Oramus, Maciej Parowski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Przybyłek, Marcin Wolski, Andrzej Zimniak. Wystawę swoich prac zaprezentował Krzysztof Chalik, a na dziecińcu wspaniały koncert muzyki elektronicznej, ubarwiony pokazem świateł i laserów zaprezentował Robert Letkiewicz.

02.07.2013 – w zamkowej Galerii pod Belką miał miejsce wernisaż fotografii przyrody leśnika - Romana Rogozińskiego

DNI NIDZICY


06.07.2013 - tegoroczne obchody dni miasta rozpoczął XVI Turniej Rycerski o Buzdygan Wielkiego Mistrza Winrycha von Kniprode. Zwieńczeniem była inscenizacja zdobywania murów obronnych.
Tego samego wieczoru na placu przy Banku Spółdzielczym, mogliśmy wysłuchać koncertów największych gwiazd polskiej estrady: zespołów IRA i Afromental oraz olsztyńskiej kapeli BINGE. Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni.
07.07.2012 - na rynku miasta odbył się Regionalny Festiwal Potraw
z Mięsa Drobiowego. Towarzyszyły mu kiermasze produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, prezentacja regionalnego rękodzieła oraz występ kapeli ludowej Berklejdy. Przeprowadzono konkursy na „Najlepszy rosół drobiowy", „Najlepszą potrawę z gęsi"
i „Najlepszą potrawę z kaczki". Imprezę prowadził Grzegorz Russak. Ważnym wydarzeniem tego dnia było wmurowanie w wejściu
do ratusza Kapsuły Pamięci. Zawarte w środku książki i materiały będą cennym źródłem informacji dla przyszłych pokoleń nidziczan, którzy odkopią ją w 700 lecie naszego miasta, w roku 2081.

12.07.2013 – w ramach CKM w kościele Miłosierdzia Bożego wystąpił zespół kameralny Pro Musica Antiqua.

24.07.2013 – na sali rycerskiej wystąpił Dominik Bukowski Trio
z okazji CKM.

26.07.2013 – już po raz trzeci, na dziedzińcu zamkowym koncert dało warszawskie Studio Wokalne Agaty Wrońskiej. Grupa 40 wokalistów ze wspaniałym repertuarem klasyki wokalnej prezentuje się nidzickiej publiczności w różnych konstelacjach śpiewaczych.
W tym roku zaprezentowali się w programie „Przeboje wszystkim znane..."
10.08.2013 – podczas Nidzickich Targów Rzemiosła jedną z największych atrakcji była inscenizacja ostatniej egzekucji w naszym mieście – ścięcie głowy Ewy Turkowej. Mimo padającego deszczu spektakl zebrał wielu widzów, którzy z parasolami w dłoni i wstrzymanym oddechem oglądali tą smutną historię.
Wieczorem przyszedł czas na prawdziwych twardzieli, którzy przybyli do Nidzicy by walczyć o miecz Wielkiego Mistrza Winrycha von Kniprode. Do walki o te zacne trofeum stanęło 6 zawodników w tym dwóch z Nidzicy Piotr Czapiewski oraz Marek Zalewski. Dwugodzinne zawody były bardzo wyrównane. Miecz Wielkiego Mistrza zabrał do domu Tomasz Lademan. Atmosferę w ten chłodny wieczór podgrzewała grupa SIGNUM, której
to ogniste show można było podziwiać w przerwie zmagań strongmanów.
29.08.2013 – zorganizowaliśmy, po raz pierwszy, na placu pod Bankiem Spółdzielczym nową formę – Kino Samochodowe. Licznie przybyli kinomaniacy mogli na wielkim ekranie obejrzeć film "Drive" w reżyserii: Nicolasa Windinga Refna ze znakomitą rolą Ryana Goslinga.
30.08.2013 – na placu pod Bankiem Spółdzielczym pożegnaliśmy wakacje Inwazją Ognia i Muzyki. Zagrały nasze lokalne kapele: TONIEGRUŹEŃ z Jabłonki i MUFA z Nidzicy. Pokaz ognia dała grupa artystyczna SIGNUM. Na koniec wytrwali miłośnicy kina mogli obejrzeć film "Mroczne cienie" ze znakomitą rolą Johnny'ego Deppa w reżyserii Tima Burtona. W trakcie imprezy uczestnicy mogli posilić się darmowymi kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez Nidzicki Ośrodek Kultury.

07.09.2013 - w parku nad jeziorkiem odbyły się Dożynki Gminne. Swoje stoiska zaprezentowało 14 sołectw, a 4 wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec". Gościliśmy orkiestrę dętą z Lidzbarka Welskiego, która uświetniła swoim graniem mszę świętą rozpoczynającą imprezę. Tradycją Dożynek są występy folklorystyczne. W tym roku śpiewali dla nas: Wiosenny Kwiat, Echo oraz kapela ludowa Berklejdy. Przy współpracy z ZOOiS zorganizowaliśmy mistrzostwa wspinania się
na pal wiejski oraz na skrzynki. Na zakończenie wystąpił zespół OKEJ
i gwiazda Dożynek zespół SKANER. Imprezę zakończyła „dyskoteka pod grzybkiem". Konkurs na „Najpiękniejszy wieniec" wygrało sołectwo
WIETRZYCHOWO.

19.09.2013 – w sali widokowej nidzickiego zamku odbyła się promocja książki mjr dr Adama Szymonowicza „Na tajnym froncie polsko – niemieckim"

20.09.2013 – w Galerii pod Belką otworzyliśmy wystawę grafik Aleksandra Woźniaka.

28.09.2013 - w sali rycerskiej odbył się koncert fortepianowy, podczas którego usłyszeć można było popularne melodie z operetek. Na fortepianie grał Zenon Wojdaliński, słowo o muzyce prezentował Ryszard Szurgot.

10.10.2013 – w sali rycerskiej i w sali widokowej nidzickiego zamku odbyły się „Targi pracy". Swoje stoiska wystawiło około 40 firm i instytucji oferując około 200 miejsc pracy.

11.10.2013 – w sali rycerskiej odbył się „Dzień Edukacji Narodowej", gdzie świętowali nauczyciele i pracownicy oświaty gminy Nidzica. Podczas imprezy została przedstawiona część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3, odbyła się prezentacja filmu przedstawiającego placówki oświatowe naszej gminy. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali nagrody i odznaczenia.

16-18.10.2013 - w salach nidzickiego zamku, odbył się „Maraton Kulturalny Nidzickie Spotkania z Książką i Teatrem".

18.10.2013 - w zamkowej Galerii pod Belką odbył się wernisaż wystawy Ewy Boguckiej-Pudlis – malarstwo i ilustracje.
20.10.2013 - w kinie „Wenus" odbył się spektakl teatralny „Lemury" w wykonaniu nidzickiego teatru OnitoMy działającego przy Nidzickim Ośrodku Kultury.
21.10.2013 - odbył się Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W przeglądzie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Łyny, Napiwody, SP nr 1 i SP nr 2 oraz gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy. W kategorii szkół podstawowych ex-aequo zwyciężyli przedstawiciele SP nr 2 i Napiwody, a w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjum nr 2 w Nidzicy.

26.10.2013 - odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W przeglądzie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Janowa, Napiwody, Waśniewa, Zaborowa i Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy, szkół gimnazjalnych: Gimnazjum w Janowcu Kościelnym, Gimnazjum w Kozłowie, Gimnazjum w Janowie i Gimnazjum nr 2 w Nidzicy oraz szkoły ponad gimnazjalnych: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy i Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężyły uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy, opiekunem laureatek jest Pan Marcin Bąkowski. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych zwyciężył ZSZiO w Nidzicy.

26.10.2013 - w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbył się koncert jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek i kompozytorek Grażyny Łobaszewskiej.
31.10.2013 - ramach Cyklicznych Koncertów Muzycznych w nidzickim zamku odbył się koncert Przemysława Strączka - International Group.

2.11.2013 – w kinie Wenus odbył się koncert „ Nic nie może wiecznie trwać", współorganizowany przez Nidzicki Ośrodek Kultury i Niezależną Formację Artystyczną.

7.11.2013 – w kinie Wenus gościliśmy KINO ORANGE, gdzie mieszkańcy mogli obejrzeć najnowsze filmy m.in. „Wałęsa – człowiek z nadziei", „Mój Biegun", „Sierpniowe niebo – 63 dni chwały" i „Klopsiki kontratakują".

11.11.2013 - NOK współorganizował obchody Święta Niepodległości

13.11.2013 - w nidzickim zamku odbył się „Dzień Seniora", gdzie NOK był współorganizatorem.

16.11.2013 - w kinie Wenus odbył się koncert Katarzyny Dąbrowskiej. Organizatorem imprezy był NOK, Uniwersytet III Wieku i Nidzicki Klub Biznesu
17.11.2013 - w sali rycerskiej nidzickiego zamku po raz pierwszy obchodzono „Święto Muzyki Chóralnej", podczas którego usłyszeć można było chóry: Collegium Castellanum z Nidzicy (NOK), Chór Parafialny parafii Miłosierdzia Bożego z Nidzicy oraz chór Cantus – Chemik z Olsztyna.
19.11.2013 - w nidzickim zamku obchodzony był Dzień Pracownika Socjalnego, gdzie NOK był współorganizatorem.

21.11.2013 - w Sali rycerskiej nidzickiego zamku odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem „Styl życia a zdrowie". W kategorii szkół podstawowych wystąpiły szkoły z: Łyny, Rączek, Napiwody, Zaborowa, Kozłowa oraz szkoły Ne 1, 2, 3 z Nidzicy. W kategorii szkół gimnazjalnych wystąpiły szkoły z: szkoły nr 1, 2, 3 z Nidzicy oraz gimnazjum działające przy ZSO w Nidzicy i ZSRiO z Jagarzewa.

22.11.2013 - w nidzickim zamku odbyły się obchody 55-lecia PCK, gdzie NOK był współorganizatorem.

26.11.2013 - odbył się Powiatowy Konkurs o Regionie, którego współorganizatorem był NOK.

6.12.2013 - Impreza dla dzieci „Mikołajki w mieście" została przeniesiona do nidzickich przedszkoli. Tam Mikołaj wraz z Kubusiem Puchatkiem, Kłapouchym i śnieżynkami wręczali słodkie upominki.

7.12.2013 – w kinie Wenus gościliśmy KINO ORANGE, gdzie mieszkańcy mogli obejrzeć najnowsze filmy m.in. „Wałęsa – człowiek z nadziei", „Bilet na księżyc", „Kapitan Phillips" oraz bajkę „Ratujmy Mikołaja".

13.12.2013 - Z inicjatywy NOK słupy ogłoszeniowe w Nidzicy zamieniły się w swoistą galerię zewnętrzną fotografii obrazującą wydarzenia z okresu wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce.

21.12.2013 - w sali Relax nidzickiego zamku odbył się Przegląd Filmów Górskich i Jaskiniowych.

W 2013 roku Nidzicki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowania zadań na 2014 rok. Są to: „Promocja turystyczna obszaru LGD z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań-multimedialna informacja turystyczna." Ogólna kwota projektu 25.939,60 zł. dofinansowanie 17.900,00 zł oraz „Kraina Tysiąca Jezior i Tysiąca Fortyfikacji – multimedialny szlak turystyczny." Ogólna kwota 34.339,60 zł. dofinansowanie 26.290,00 zł.
Projekty były składane do Lokalnej Grupy Działania „ Brama Mazurskiej Krainy". Nasze projekty były najlepiej ocenione i otrzymały dwa pierwsze miejsca w rankingu.