Warto zobaczyć

Dub FX czyli Benjamin Stanford z Melbourne w Australii jest niezależnym muzykiem. Jego twórczość charakteryzuje się tym, że do stworzenia całej kompozycji muzycznej nie używa żadnego instrumentu. Do nagrania piosenki używa tylko swojego głosu, i urządzenia do zapętlania sampli - loop station. Dub FX podróżuje ze swoją muzyką po całym świecie. Można go spotkać zarówno występującego na ulicy jak i na wielkich koncertach. W podróży towarzyszy mu Flower Fairy, która gościnnie występuje w kilku utworach. Oto dwa przykłady jego twórczości.

David James Ford - brytyjski piosenkarz, twórca muzyki i tekstów. Jego umiejętności i wyobraźnie muzyczną można podziwiać na filmiku proponowanym przez nas.

Hang drums to dość „młody” instrument produkowany w Szwajcarii. Na całym świecie jest tylko kilka tysięcy egzemplarzy hang drums. Jest to instrument perkusyjny na którym można grać linie melodyczne. Jak brzmi? Zobacz filmik i posłuchaj możliwości hang drums, które prezentują dwaj młodzi ludzie.

Human Beatbox to sztuka naśladowania perkusji ustami. Jeśli połączymy tę zdolność z umiejętnościami montażu i odrobiną wyobraźni może wyjść nam coś ciekawego;)

Zastanawialiście się kiedyś jak można grać na instrumencie perkusyjnym nie mając perkusji? Grając na garnkach, wiadrach i butelkach można naprawdę zrobić wrażenie;)
Oto dwa filmiki demonstrujące umiejętności ulicznych perkusistów.

Człowiek orkiestra to ktoś kto potrafi grać na kilku instrumentach jednocześnie. Dziś coraz ciężej spotkać takich ludzi. Znaleźliśmy w sieci materiały z „występami” mężczyzn, którzy reprezentują godnie tę sztukę.

Slapping to sposób gry na gitarze basowej. Jest to dosyć młoda ale bardzo popularna technika. Polega na uderzaniu i szarpnięciach strun. Na pięciostrunowej gitarze robi to ogromne wrażenie.

Czasem by spełniać się w swojej pasji, nie wystarczy tylko talent. Często trzeba ogromnej determinacji by osiągnąć cel i pokonać przeciwności losu.

Kilku młodych ludzi wymyśliło nowy sport. Co robią? Otóż biegają. Wszystko było by zupełnie normalne gdyby nie to, że biegają po wodzie. Zobacz sam!